Olę i Wiktora Wróblewskich łączy ta sama choroba, ta sama mutacja genowa SPATA-5.
To bardzo żadna mutacja, która jest odpowiedzialna za produkcję energii w organizmie oraz za cały układ nerwowy i mięśniowy.
Ola i Wiktorek przez tą wadę genetyczną całe życie muszą liczyć na pomoc drugiej osoby. Same nie siedzą, nie chodzą, nie potrafię same chwytać przedmiotów. Jedzenie posiłków stanowi również duży problem, gdyż nerwy twarzy również nie chcą współpracować.  Każda najdrobniejsza czynność wymaga pomocy .
Rehabilitacje oraz ciężka praca mogą bardzo pomóc rodzeństwu, lecz do tego są potrzebne pieniążki.
Turnusy rehabilitacyjne oraz sprzęt ortopedyczny to ogromne koszta, to sumy na które nie stać rodziców Oli i Wiktorka.
Prosimy o pomoc i wsparcie, o okazanie serduszka dla rodzeństwa Wróblewskich.
Wpłat prosimy kierować na dane:
Fundacja Espero – Nadzieja dla Dzieci,
Nr rachunku bankowego: