Fabian Grządziel urodził się w lutym 2020r., jako wcześniak przez cesarskie cięcie z powodu hipertrofii wewnątrzmacicznej. Pierwszy miesiąc życia Fabianek spędził w szpitalu Jako 4-miesięczne niemowlę przeszedł operację przepukliny pachwinowej lewej, a w 10 miesiącu życia operację przepukliny pachwinowej prawej. Od 3 miesiąca życia Fabian był intensywnie rehabilitowany.
Dodatkowo w grudniu 2021 zdiagnozowano u Fabianka padaczkę, a przez ostatnie pół roku choruje na przewlekłe zapalenie płuc. Choroba jest bezwzględna i bardzo osłabia dziecko.
W marcu tego roku został założony PEG z powodu zachłystowego zapalenia płuc i małego przyrostu masy ciała.
Fabian jest dzieckiem leżącym, niesamodzielnym, uzależnionym w każdej najdrobniejszej czynności od osób trzecich. Jest pod opieką wielu specjalistów: neurologa, chirurga, okulisty, immunologa, gastrologa, genetyka, fizjoterapeuty, osteopaty, neurologopedy. Nie tak powinno wyglądać życie dwulatka. Los chciał inaczej.
Próbujemy nadrobić stracony czas, odzyskać wcześniejsze umiejętności i właśnie dlatego prosimy o wparcie.
Bez pomocy nie jesteśmy w stanie zapewnić synkowi wszystkich potrzebnych terapii, wizyt i leczenia.
Fabian mimo ciężkich przejść i stanu zdrowia jest pogodnym dzieckiem, które pragnie godnie żyć.
Będziemy wdzięczni za każdą okazaną pomoc i formę wsparcia.
leczenie, rehabilitacja
Prosimy wesprzyj jego walkę o życie darowizną:
Fundacja Espero – Nadzieja dla Dzieci
ul. Mistrzowska 15
na nr rachunku bankowego:
z tytułem wpłaty : Darowizna Fabian Grządziel