Anastazja Madziar

Mała, drobna blondyneczka, która co dzień musi walczyć o każdy oddech .

W 8 tyg żucia, u Anastazji stwierdzono MUKOWISCYDOZĘ  !!!

Ciągłe płacze, bóle brzuszka, duszności…. potwierdziły jakie zło czai się w organizmie małej dziewczynki.

Mukowiscydoza jest najczęściej chorobą genetyczną, mutacja genu odpowiedzialnego min. za syntezę błonowego kanału chlorkowego. Najbardziej widoczne skutki choroby są widoczne w układzie oddechowym i pokarmowym .

Niestety na dzień dzisiejszy ta choroba jest nieuleczalna, która zdecydowanie skraca życie.

Mukowiscydoza niszczy płuca, oskrzela, przewód pokarmowy oraz układ rozrodczy.

W chwili obecnej leczenie polega na łagodzeniu objawów i zwalczeniu powikłań.

Leczenie objawów polega na oczyszczaniu oskrzeli z ropnej wydzieliny.  leków upłynniających wydzielinę oraz intensywne fizjoterapii układu oddechowego.

Szansą dla Anastazji na lepsze życie, na lepszą kondycję i oddech jest bardzo kosztowna sprzęt.

System Vest (kamizelka) który pomaga w drenażu drzewa oskrzelowego.

Kamizelka oscytacyjna, to system, który poprzez wibracje ma na celu rozluźnić śluz zalegający drogi oddechowe i który łatwiej jest odkaszlnąć i łatwiej jest przesuwny z dróg oddechowych.  A co za tym idzie??? ŁATWIEJSZE ODDYCHANIE

Niestety sprzęt nie jest refundowany, a jego koszty są ogromne.

Dlatego zwracamy się do Państwa o pomoc i wsparcie.

Bo aby żyć potrzebny jest oddech .

wpłaty prosimy kierować na dane:
Fundacja Espero – Nadzieja dla Dzieci,
Nr rachunku bankowego: